NÁZEV:    Spolek CESTOU S MONTESSORI
ADRESA:  Vápenná 502, 790 64 Vápenná
EMAIL:     cestousmontessori (zavináč) gmail.com

PROČ SPOLEK?

Život třídy je spojen s řadou aktivit, které přesahují rámec běžné základní školy. ZŠ Vápenná a její pan ředitel a obec Vápenná poskytují projektu rozvoji třídy pracujících metodou Montessori výraznou a nadstandarní podporu, to ale nic nemění na skutečnosti, že projekt počítá se spoluprací dalších subjektů – především rodičů dětí a dalších příznivců a sponzorů.
Z tohoto důvodu jsme založili Spolek Cestou s Montessori (dříve občanské sdružení).

JAK SE MŮŽETE STÁT ČLENEM SPOLKU?

Přečtěte si naše stanovy a informaci o členských příspěvcích a vyplňte nezávaznou přihlášku dítěte a přihlásí se sám jako člen Spolku zaplacením a odevzdáním přihlášky člena Spolku.

JAK ZAJIŠŤUJEME PODPORU?

1. Aktivity dětí

Řada aktivit svojí podstatou, rozsahem, časem či četností významně překračuje rámec běžné školní výuky.
Takovéto aktivity je daleko snazší řídit přes samostatný spolek než přes ZŠ.
2. Provoz tříd

Akce a provoz třídy přesahuje standard běžných škol – také díky finanční spoluúčasti rodičů.
Transparentní financování vedené přes konto spolku považujeme za nejlepší řešení v této oblasti. Samozřejmě hledáme i jiné zdroje financování, které by umožnily obohatit činnost či vybavení a zároveň neponechat veškerou tíži nákladů na rodičích.